Fedőnevek online
A társasjátékok újra divatjukat élték. Az úgynevezett “game bar”-ok minden este megteltek különböző baráti társaságokkal. Aztán egyszer csak beütött a koronavírus. A hatóságok kijárási korlátozásokat vezettek be és ennek következtében azt hihetnénk, hogy a társasjátékokat is félre kell tenniük azoknak akik egyedül, vagy lakótársaikkal kettesben élnek. Ám a modern technikának köszönhetően nem kell nélkülöznünk a baráti összejöveteleket. Manapság már online is tudunk játszani barátainkkal vagy akár családtagjainkkal, akik nem velünk élnek együtt.
Az egyik jól ismert társasjátékot tegnap próbáltam ki a családommal. Méghozzá az egyik kedvenc társasjátékomat a Fedőneveket. Egyszerű és nagyszerű játék szerintem. A játék lényege, hogy kinevezünk két kémfőnököt, akik a saját csapatuknak mondanak egy szót majd egy számot. A csapattagjainak rá kell jönnie a megadott szó alapján, mely szavak tartoznak a csapatukhoz. Részletesebb leírást az alábbi oldalon találtok.(link) Ennek a társasnak az online verzióját a horsepaste.com -on találjátok.
Az oldal segítségével bevonhatjuk távol élő barátainkat és rokonainkat is. A kezdőoldalon ki kell választani, hogy milyen nyelven szeretnénk játszani, azaz milyen nyelven legyenek előttünk a szavak. Több mint 10 különböző nyelv közül tudunk választani, így akár külföldi ismerőseinkkel is tudunk játszani. (Nyelvgyakorlásra is kiváló játék lehet kisebbeknek) Miután kiválasztottuk a nyelvet megjelenik előttünk a 25 szóból álló tábla. Nincs más dolgunk mint kimásolni a linket a címsorból és elküldeni játékos társainknak. A szóháló alatt található két gomb. A két kémfőnök a “spymaster” gombot válassza ki, így ők látni fogják a csapatukhoz tartozó szavakat. Ahhoz, hogy teljes legyen az élmény hívjatok össze egy Skype meetinget, ahol megosztjátok a képernyőt és ahol a csapattagok egymással tudnak kommunikálni.
Sajnos a grafika nem olyan szépen kidolgozott, mint az eredeti játéknál, de ezt leszámítva sikerült lemásolni az eredeti játékot és a virtuális valóságba átültetni. Összességében véve egy jó hangulatot megalapozó játék. Minél jobban ismerik egymást a játkosok, annál izgalmasabb. Az egyetlen negatívum, hogy hamar meg lehet unni, ha sokat gondolkoznak a kémfőnökök, vagy sokan vannak egy csapatban. Így azt javaslom, hogy min. 6-an és max. 8-an játszatok vele. Az optimális időtartam másfél óra (én utána megunom), azonban hamarabb is abba lehet hagyni, mivel nem hosszú egy játék.